“Jeugd- en jongerenwerk Helvoirt heeft hulp nodig”.
HELVOIRT – 16 januari 2022. Hoe zit het met jeugdhuis d’n Inbreng, wanneer is die verbouwing klaar en komt er nog wel een Helvoirts Weekend?
Met genoeg van dit soort vragen hebben we maar eens gebeld met voorzitter Maarten van Gorp van de HOJ (Helvoirtse Organisatie voor de Jeugd).
Maarten van Gorp (37) is sinds 2014 voorzitter van de HOJ.
Jong Nederland (vereniging voor de jeugd vergelijkbaar met scouting), KVW (KinderVakantieWeek),KPJ (Katholieke Plattelands Jongeren) hebben samen de Helvoirtse Organisatie voor de Jeugd (HOJ) opgericht.
Het doel was om door samenwerking tot meer te komen. Eén van de resultaten was de bouw van Jeugdhuis d’n Inbreng.
Om te zorgen voor zoveel mogelijk financiële middelen werd het Helvoirts Weekend georganiseerd: geld voor de drie verenigingen en geld voor het gebouw.
Helvoirt Weekend is een werkgroep van de HOJ. Zoals ook de Avond Wandel Vierdaagse.
Door de jaren heen is er een en ander veranderd: Jong Nederland is gestopt en opgevolgd door LEFH. De KPJ is ook gestopt. Het bestuur van de HOJ werd gevormd door de verschillende besturen van de aangesloten verenigingen. Het bestuur van de HOJ bestaat nu uit een dagelijks bestuur en vertegenwoordigers namens de vaste gebruikers KVW en LEFH.
Het huidige dagelijks bestuur bestaat uit voorzitter Maarten van Gorp, penningmeester Jurre Vugts en secretaris Alex van Dun.
De verbouwing/hulp nodig
De verbouwing van d’n Inbreng was heel hard nodig, maar is erg tegengevallen.
“We moeten werken met vrijwilligers. We merken dat het veel op dezelfde medewerkers neerkomt: de verbouwing en dingen organiseren voor de jeugd. En de groep vrijwilligers wordt niet groter. We komen nog steeds vooruit, maar de stapjes zijn niet zo groot meer” zegt de voorzitter.
“Daarnaast zijn de materialen veel duurder geworden en hebben we wat strop en tegenvallers gehad. Tevens rekenden we erop dat we met de opbrengst van het Helvoirts Weekend dat tekort wel weer glad konden strijken. Echter het Helvoirts Weekend bracht al wat minder op en al enkele jaren is er geen Helvoirts Weekend geweest….. dus was er niks glad te strijken. Ook de gedwongen sluitingen door corona heeft gezorgd voor vertragingen van de verbouwing.
We zijn al een poos op zoek naar externe financiële bronnen, want we komen zo natuurlijk echt te kort”.
“Het kost veel tijd en energie. Er zijn mensen die roepen dan dat het niet afkomt en dat het niet opschiet. Maar als je aan de zijlijn blijft staan roepen dan wordt het sowieso niet afgerond. Je mag pas roepen als je er zelf bij betrokken bent geweest, maar niet zomaar opmerkingen maken”, dat vindt Maarten niet zo netjes zegt hij.
De voorzitter is duidelijk op zoek naar geld en vooral hulp. Er zal iets moeten gebeuren om het jeugdhonk op orde te krijgen en draaiende te houden.
En zolang het pand niet helemaal af is maakt dat het voor andere gegadigden een beetje lastig. En men vindt het een beetje rommelig.
“Als het klaar is zal er meer animo komen om d’n Inbreng te gaan gebruiken. Zo wil er een houtbewerkingsclub van vereniging 55+ misschien in de toekomst wel gebruik van gaan maken, maar door alle beslommeringen kan dat nu nog niet!
De insteek van de verbouwing is om het gebouw toegankelijker te maken en de bezettingsgraad te verhogen.
Boven is alles klaar, er zit een nieuwe trap in het gebouw en ook het sanitair is gereed, invalidetoilet is bijna klaar, stucwerk in de hal en toiletten ook.
De keuken moet nog afgewerkt worden. De oude soos en zaal en de stafruimte aan de voorkant van het pand moeten nog worden aangepakt en dit alles zal ongeveer 15 tot 20.000 euro gaan kosten. En dat geld kunnen we momenteel niet zomaar uitgeven”.
Maarten blijft optimistisch en hoopt dat er snel verandering komt in deze ontstane situatie, hulp en geld zijn daarbij de hoofdmoot.
Helvoirts weekend was een bron van inkomen voor het jeugdgebouw en het jeugdwerk van Helvoirt.
“Hoe en of het evenement nog terug komt is nu lastig te zeggen in deze corona periode”, aldus Maarten. “Het besluit daarover is nog niet genomen. Het risico is nu te groot, dus pas op de plaats: dit jaar komt er zeker geen Helvoirts Weekend.
Bron: HelvoirtNet