Slider1
slider2

Helvoirt heeft top 4 weer in zicht na knappe zege bij Boxtel; 1-3.

Door Jurgen Hamers

HELVOIRT – 4 mei 2025. In Boxtel boekte Helvoirt een knappe, maar verdiende zege op nummer 2 RKSV Boxtel. Met name voor rust had Helvoirt het overwicht in meer doelpunten moeten omzetten. Hoewel het na rust wel wat dichter bij elkaar lag, kwam het amper in de problemen en besliste in de extra tijd het duel definitief.

Sportpark De Munsel in Boxtel. Dat doet een aantal supporters of stafleden herinneringen opbrengen. Op 6 dagen na exact 15 jaar geleden promoveerde Helvoirt op dit sportpark naar de 3e klasse. Wordt dit sportpark ook de start van een nieuwe route naar de 3e klasse? Immers, bij een zege vandaag op Boxtel en ook op DBN’22 volgende week is de 4e plaats ineens een nacompetitieplaats voor promotie, omdat Wilhelmina dan de 2e periode pakt. Helvoirt heeft dat bij alleen meer overwinningen in de resterende 3 duels in eigen hand. Helvoirt begon ook goed aan het duel en in de 5e minuut had Boxtel-doelman Jaap Arts moeite met een vrije trap van Max Verbeek. Al grabbelend maakte hij er een corner van. Uit die corner werd een kopbal van de lijn gehaald, de rebound recht op de doelman geschoten en in de scrimmage die volgde was Arts uiteindelijk de winnaar. Een minuut later werd voorkomen dat Jeroen de Bever kon schieten, waarna Boxtel counterde via Stan Groenendaal. Na een lange rush van Groenendaal werd zijn voorzet door Haike van Heesch ingetikt; 1-0. Helvoirt herpakte zich en wist na 12 minuten na een mooie aanval weer op gelijke hoogte te komen. Na een aanval via Coen van Beek en Marcus Smarius was het Max die fraai afrondde; 1-1. Halverwege de 1e helft kreeg Jeroen alsnog zijn vrije schietkans en opnieuw had Arts moeite met een poging en kon ook nu met moeite er een hoekschop van maken. Na 27 minuten kreeg Helvoirt een strafschop na een handsbal in de 16, en werd inmiddels duidelijk dat er een nieuwe nemer is na 2 missers op rij van Marcus. Aanvoerder Thijs van Hal nam nu z’n verantwoordelijkheid. Hij liet Arts kansloos en noteerde zo z’n eerste competitietreffer in het 1e; 1-2. Pas in de 29e minuut moest Jannes Verhulst voor het eerst echt in actie komen, op een vrije schop van Groenendaal, die in de korte hoek dacht Jannes te verassen maakte hij er een hoekschop van. Daarna kreeg Helvoirt opnieuw nog 2 grote kansen voor rust. Eerst stuitte Noah Geurtz op de voeten van Arts en na een snel genomen ingooi kon Jeroen ervandoor, zijn inzet hobbelde tegen de paal.

Na rust was het Boxtel dat het beste begon, maar was een kopbal van Marcus die wel voor het eerste gevaar na rust zorgde. Het lag na rust wel dichterbij elkaar, maar Helvoirt gaf weinig weg, zelfs toen Boxtel na een uur voetballen z’n hele voorhoede verving voor 3 nieuwe aanvallers, bleef het overeind, maar zelf kwam het ook amper in de buurt van het Boxtelse doel. Voor het eerstvolgende moment in de 2e helft moeten we al naar de 79e minuut. Toen Tom Verbeek bij het wegwerken de bal vol in het gezicht van de scheidsrechter schoot en daarmee knock-out ging. Door snel handelen van beide verzorgers vroeg hij na 2 minuten enthousiast om applaus en kon het duel verder. Hoewel beide keepers dus weinig te doen kregen in de 2e helft, werd Jannes in de 81e minuut wel bijna verrast door een van richting veranderd afstandsschot van Sven van Heesch. 5 minuten voor tijd was daar dan de eerste grote kans voor Helvoirt na rust. Een kopbal nu van Max ging net over het doel. In de 89e minuut werd Noah diep gestuurd, waarna de uitkomende Arts niet anders kon dan buiten de 16 met de vuist de bal weg te slaan, en daarmee vroegtijdig naar de kant moest. Omdat Boxtel al 5x had gewisseld, moest een veldspeler onder de lat, Lars Timmers. In de 93e minuut besliste Helvoirt het duel. Na een uittrap van Jannes kon Noah op Timmers af, die omspeelde hij rond de zij en achterlijn en de meegekomen invaller Jasper van der Bruggen kon daardoor in een leeg doel de 1-3 aantekenen. Zo boekte Helvoirt in misschien wel een van de beste wedstrijden van dit seizoen een verdiende zege en heeft zodoende de nacompetitie voor promotie weer in zicht.

Dan moet volgende week thuis tegen concurrent DBN’22 wel gewonnen worden, anders wordt het nog een moeilijk verhaal om het toetje nog te mogen spelen voor een terugkeer in de 3e klasse.

Medewerker worden van HelvoirtNet? 
Heeft u wel eens een uurtje over op een dag?
Verveelt u zich?
Handig met de computer en/of bereid om dat te gaan leren?
Zullen we samen eens een kop koffie drinken?
Mail dan even naar helvoirtnet@outlook.com

HelvoirtNet is ook te volgen op onze socials:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *