





Goede Vrijdag en Paaswake bij Open Kerk

HELVOIRT – 29 maart 2026. De Paaswake van Open Kerk is op zaterdag 4 april. Let op: het tijdstip van aanvang is om 21.00 uur. De Oude Sint Nicolaaskerk is open vanaf 20.30 uur.
Goede Vrijdag
Op Goede Vrijdag staan we stil bij het lijden en sterven van Jezus. Een verhaal dat we liever niet horen. We houden lijden en sterven liever ver bij ons vandaan. Toch is het een verhaal waardoor je Pasen anders gaat beleven. Het gaat ons aan het hart dat Jezus zelf worstelt met zijn angst voor de dood, dat zijn beste vrienden hem in de steek laten en hoe hij aan het kruis schreeuwt om God: ‘God, waar ben je nou? Wanneer je het lijden gehoord hebt, is het feest erna des te groter. Jezus is niet dood, Hij leeft! Hij laat ons zien dat er leven is na de dood.
U bent van harte welkom om Goede Vrijdag te vieren in de Open Kerk. Op vrijdag 3 april in de Oude Nicolaaskerk aan de Van Grevenbroeckstraat te Helvoirt. Aanvang van de viering is 14.30 uur.
Stille Zaterdag: Paaswake aanvang 21.00 uur
De Paaswake vindt plaats in de nacht, van Stille Zaterdag op Eerste Paasdag. Op Stille Zaterdag wachten we overdag op Pasen. In de nacht nemen we de tijd om te ontwaken. We lezen in de Bijbel over de verrijzenis van Jezus en ontsteken de Paaskaars. Het symbool van de verrezen Christus. Dat licht gaat als een lopende vuurtje de kerk door. Wat een feest van licht en hoop.
De Paaswake van Open Kerk is op zaterdag 4 april. Let op: het tijdstip van aanvang is om 21.00 uur. De Oude Sint Nicolaaskerk is open vanaf 20.30 uur.
HelvoirtNet is ook te volgen op onze socials:








