Slider1
slider2

Noten op de Noen: 17 februari in de Oude Kerk van Helvoirt

HELVOIRT – 21 januari 2019. Van 7 t/m 15 september 2018 vond het Opera I Oratorium deel van het 52e Internationaal Vocalisten Concours plaats in Theater aan de Parade in ‘s-Hertogenbosch.

Al decennia lang biedt het IVC een podium aan talentvolle klassieke zangers, die uit de hele wereld naar ’s-Hertogenbosch afreizen om zich te presenteren aan een internationale jury, casting directors, concertdirecties en impresario’s, media en concert- en theaterpubliek. Daarnaast is er € 45.000 aan prijzengeld te verdelen en zijn er diverse engagementen met operahuizen en symfonieorkesten te winnen tijdens dit wereldwijd vermaarde evenement .

Het IVC staat open voor zangers van alle nationaliteiten met een conservatoriumopleiding of een gelijkwaardig -in de praktijk ontwikkeld- niveau. Een van de winnaars was Rosina Fabius mezzosopraan, zij won de Toonkunst Oratoriumprijs. Rosina Fabius komt uit een muzikale familie. Haar Engelse oma was componiste en pianiste en haar ouders zijn cellist en altvioliste. Rosina speelde al vanaf haar vierde jaar cello en piano in huiselijke kring. Toen zij veertien jaar oud was ontdekte zij haar talent voor zingen en besloot ze dat zij operazangeres wilde worden. Na de middelbare school ging zij studeren aan het Utrechts Conservatorium . Daarna vervolgde zij haar opleiding in Wenen.

Zij treedt in het Noten op de Noenconcert op met pianiste Kanako Inoue.
Deze Japanse begon al op haar derde (!) met pianospelen. Twee grote talenten die u kunt beluisteren tijdens het Noten op de Noenconcert van 17 februari om 12.15 uur in de Oude Kerk van Helvoirt.

Een bericht plaatsen, een mededeling doen, familiebericht doorgeven of verenigingsnieuws, dat kan bij HelvoirtNet. Tevens zijn wij altijd op zoek naar het laatste nieuws. (een foto en/of logo erbij maakt het vaak leuker). Mailen maar! nieuws@helvoirt.net

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *