Slider1

Jeugdige Helvoirtenaren schreven boze brief naar burgemeester van Haaren

Emmi (onder) en Mart van den Boer in hun moderne klimboom onder toeziend oog van ouderen

HELVOIRT – 3 januari 2021. Broer en zus van den Boer genieten van het klimmen in knotwilgen die staan langs de Raamse Loop in Den Hoek.

Deze zijn plots verdwenen. In hun boosheid hierover schrijven zij een boze brief naar de burgemeester van Haaren. Het levert een klim- en klauterrek op in de vorm van een boerderij uit de ijzertijd. Binnenkort kan de jeugd er gebruik van maken.

Emmi van den Boer (5) en haar broer Mart van den Boer (8) beklommen heel vaak een paar knotwilgen die aan de rand van de Raamse Loop heel fier hun wilgen takken de lucht in staken. Bij het verleggen van deze in de volksmond bekend zijnde sloot als de Leij verdwenen ook die bomen in de buurt van de nieuwbouwwijk Den Hoek als “speelkameraadje”. Het tweetal was boos dat ze vanaf dat moment geen klimbomen meer hadden. Ze kregen het advies een brief naar de burgemeester te schrijven. Daarin vroegen ze om een klimrek in hun wijk. Twee dagen later kregen ze al antwoord.

Ruim 2100 jaar terug woonden al mensen in Den Hoek in simpele boerderijen.

Honderd jaar voor Christus woonden er al mensen in Den Hoek in Helvoirt. Dat leverde een archeologisch onderzoek in 2019 op. Nu staat er een speeltoestel voor de kinderen uit de buurt om de bewoning van 2100 jaar terug symbolisch in beeld te brengen. Emmi (5) en Mart (8) van den Boer schreven daarvoor wel een boze brief naar de burgemeester van Haaren. Ze waren hun klimboom kwijt en verder waren er geen speelgelegenheden in Den Hoek.

Terug naar ijzertijd
Wethouder Martien Vromans kreeg het op zijn bordje. Hij dacht aan de opgravingen uit de ijzertijd om deze zichtbaar te maken voor de bewoners. Een klim- en speeltoestel in de vorm van een oude boerderij uit de ijzertijd is nu gebouwd in een brink. Vromans: “Wij vonden het ontwerp van een boerderij een mooi speeltoestel voor de wijk. Een speeltoestel dat terug gaat naar de ijzertijd.” Emmi is er tevreden mee maar Mart heeft liever een echte klimboom. Mart: “Ik mis onze eigen klimboom”

Het klimrek is nog niet helemaal klaar zodat er voor de veiligheid een hek om het geraamte is gezet.

Dikke en dunne palen
“De boerderij, van een eeuw voor de geboorte van Christus, heeft dikke stammen die steun moeten geven aan het dak. Die dikke palen zijn wel in de grond vergaan maar laten zwarte plekken achter en vormen daarmee een bewijs van de aanwezigheid van mensen”, zo vertelde destijds de archeoloog. Dunnere palen geven de contouren aan van de muren van de boerderij.

Bouwhekken
Niet alleen een oude boerderij uit die tijd maar ook resten van opslaghutjes en leemkuilen troffen medewerkers van het archeologisch onderzoek aan. Nu staat het klimtoestel met dikke en dunnen stammen in een driehoekige wadi (water afvoer drainage infiltratie), een opvangplaats bij extreme regen. Helemaal af is het toestel nog niet. Reden om er bouwhekken omheen te zetten. Binnenkort is de klimboerderij klaar.

Tekst en foto’s: van onze correspondent

Een bericht plaatsen, een mededeling doen, familiebericht doorgeven of verenigingsnieuws, dat kan bij HelvoirtNet. Tevens zijn wij altijd op zoek naar het laatste nieuws. (een foto en/of logo erbij maakt het vaak leuker). Mailen maar! nieuws@helvoirt.net

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *