Slider1

Chaam - Helvoirt 2-2

Vrije trappen en grensrechter bezorgen Helvoirt opnieuw puntverlies.

HELVOIRT – 22 maart 2026. Op bezoek bij Chaam speelde Helvoirt wederom een prima wedstrijd, maar streed niet alleen tegen Chaam, ook tegen het veld en, met name in de slotfase, tegen de grensrechter van de thuisploeg die opvallend veel keer een gevaarlijk moment van Helvoirt afvlagde.

Ook zag Helvoirt ondanks een overwicht de tegenstander twee keer scoren uit een vrije schop. Zelf kwam het ‘slechts’ tot 2 getelde doelpunten waardoor de eindstand duidelijk was: 2-2.

Onder behoorlijk zonnige omstandigheden trad Helvoirt voor het eerst in de historie in officieel verband aan in Chaam. Op een sportpark dat nog recent een renovatie heeft ondergaan en een fraai aanzien heeft gekregen. Maar het hoofdveld had dat duidelijk niet. Het was duidelijk te zien dat er wat open plekken of wat hoger gras op een paar plekken gespot waren. Voetballend gezien zou het dus een lastige middag kunnen worden, en dat leek inderdaad invloed te hebben op het spel, want in de eerste helft gebeurde er vrij weinig. Tot de 22e minuut, toen Jeroen de Bever Jorn Pijnenburg in balbezit bracht, die daarna op de rand van de 16 met een prima schuiver de lange hoek vond: 0-1. 3 minuten later kreeg Chaam vlak bij de 16 van Helvoirt een vrije schop. Veel vroegen zich af waarom, omdat Japser van der Bruggen in een luchtduel een zetje kreeg, en daardoor de bal op de elle boog kreeg. Hoe dan ook, de vrije trap werd door Bas Goos fraai ingeschoten in de korte hoek; 1-1. Helvoirt had gedurende de eerste helft het meeste balbezit en kwam via Jochem Verhoeven en Jasper nog tot een goede poging die met moeite door doelman Pieter van Gestel gered werden.

Ook na rust was het Helvoirt dat het meeste balbezit had en Chaam eigenlijk alleen maar ballen weg kon schieten en op goed geluk moest hopen. Niels Verhoeven (2001) zag van Gestel al moeizaam met de voet redden op z’n inzet, waarna in de 53 minuut Marcus Smarius een voorzet van Niels met het hoofd doorkopte, waarna Jochem bij de tweede paal wist te scoren, maar, buitenspel volgens de grensrechter. Doelpunt geannuleerd en ook nog einde wedstrijd voor Jochem, die bij het afmaken hard in botsing kwam met die paal. In de 63e minuut leek een kopie van de 2-1 van Helvoirt in het heenduel plaats te vinden. Max Verbeek die naar binnen kwam en van afstand uithaalde, waarna van Gestel zich verkeek en de bal binnenviel. Ook nu verkeek van Gestel er zich op, maar had nu de mazzel dat de bal net naast ging. Max kon ook net niet goed afronden op de voorzet van mede-invaller Teun Traa. Het was wachten tot de 1-2 viel, maar het werd uit het niets 2-1. Een vrije trap van opnieuw Goos in de 74e minuut van ruim 25 meter eindigde op de onderkant van de lat, waarna de bal via de rug van doelman Jannes Verhulst alsnog binnen caramboleerde: 2-1. Ook nu antwoorde Helvoirt snel. Uit een hoekschop nam, de ook ingevallen, Jordi van Bijnen de afvallende bal op de rand 16 ineens met succes en stonden de bordjes weer recht: 2-2. Het eerste doelpunt in het eerste smaakt naar meer dacht Jordi, want 4 minuten later was hij attent in de rebound nadat van Gestel maar weer eens met moeite een inzet van Max niet voldoende kon keren, maar, buitenspel, volgens de grensrechter en dus geen tweede treffer dit duel. Jannes werd nog bijna verrast door een afstandspoging van Martijn van de Broek, maar het zat Helvoirt in de slotfase weer niet mee wat de beslissingen van de grensrechter betrof. Een vrije kopkans van Jeroen werd afgevlagd en in de 89e minuut had van Gestel opnieuw moeite met een schot, nu van Tom Verbeek, waarna Max voor de rebound net te kort kwam.

Van Gestel wilde het spel hervatten, waarna Max de bal afsnoepte en Jeroen vervolgens de 2-3 liet intikken, maar, weer de vlag de lucht in, omdat Max onreglementair aan de bal zou zijn gekomen. De laatste kans was voor Jordi die een corner net over kopte, waarna 94 minuten het eindsignaal klonk die vervolgens een ongekende vreugde aan Chaamse kant teweegbracht en elkaar juichend in de armen viel. En een Helvoirt die afdroop en zich bestolen voelde, want ondanks een moeilijk bespeelbaar veld, wederom een prima pot aflegde, maar opnieuw onnodig punten laat liggen. Het kampioenschap kan wel (even) vergeten worden met de inmiddels 8 punten achterstand op koploper Boxtel met nog 5 duels te gaan.

Volgende week krijgt Helvoirt bezoek van GESTA.

Verslag Jurgen Hamers

Uitslagen 4D:
Chaam – Helvoirt 2-2
Boxtel – Spoordonkse Boys 2-0
Essche Boys – GESTA 3-1
Neerlandia’31 – Gloria UC 2-0
OVV’67 – Audacia 0-1
Viola – VCB 0-1

HelvoirtNet is ook te volgen op onze socials:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *