Slider1
slider2

Keuze voor lokaal energie-initiatief

HELVOIRT – 8 juni 2025. Voorbije donderdag nam de meerderheid van de gemeenteraad een amendement aan over de grootschalige energie-opwek in Vught.

De tegenstemmers in de raad wekken in hun reacties de suggestie dat het amendement de wethouder geen mogelijkheid zou geven om verder te gaan met groene stroom. MAAR DAT KLOPT NIET.

In het amendement staat letterlijk: we besluiten om “actief samen te werken met inwoners, ondernemers en regionale partners om innovatieve en breed gedragen oplossingen voor alle vormen van duurzame energieopwekking, ook in de regio, te ontwikkelen en te ondersteunen voor de duurzaamheidsdoelen van 2030.”

Dit biedt de wethouder wel degelijk een handvat. Het is zelfs een opdracht van de raad om verder te gaan. Zoek een breed gedragen oplossing, primair met zonnestroom. Noem het wat mij betreft dan een ‘uitvraag’, maar géén ’tender’ (wat de tegenstemmers eisten). Want dat is een formele aanbesteding met de plicht om het project te gunnen en dus uit handen te geven aan elke inschrijver die voldoet aan de eisen. En we willen nu juist een éigen aanpak.

De raadsmeerderheid heeft geluisterd naar de roep van de inwoners. We willen bouwen op lokale kennis, lokale ondernemers en lokale initiatieven. Het gaat hier om leefbaarheid van kernen en doen wat de inwoners het beste vinden.

Martien Vromans
SamenLokaal

HelvoirtNet is ook te volgen op onze socials:

1 Comment

Avarage Rating:
  • 0 / 10
  • J van Engelen , 9 juni 2025 @ 07:41

    In elk geval mooi dat die windmolens er niet komen.Het valt mij toch al op dat Vught graag de problemen afschuift op vooral Helvoirt en Cromvoirt.Juist in de natuurgebieden rond de dorpen wilde Nino de Lange graag zijn molens kwijt.
    In een reactie eerder een tijd geleden,heb ik hem als alternatief geboden om er 1 in zijn eigen achtertuin te zetten en de rest rond het gemeentehuis.
    Jammer genoeg geen reactie van de Lange.
    Overigens,vorige week zijn we enkele dagen in de Flevopolder geweest.Het staat daar werkelijk vol met die molens.Gelukkig hadden we er geen last van het geluid van die dingen want ze stonden allemaal uit!!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *