Slider1
slider2

Brandweer post Helvoirt zoekt nieuwe vrijwilligers.

Nico: “Ik vind het nog steeds fantastisch”

HELVOIRT –  7 mei 2021. Je krijgt een melding en de adrenaline jaagt door je lijf. Je staat meteen op scherp en je kijkt je collega’s aan: “We doen dit met elkaar”.

Binnen no-time ben je onderweg naar een brand, ongeval of een dier in nood. Je komt ter plekke en samen met je collega’s overzie je snel de situatie. Gewapend met het beste gereedschap, de laatste veiligheidsinstructie en het belangrijkste: je gezonde verstand, pak je de klus aan.

“We zijn op zoek naar minimaal 2 personen die wonen, werken in Helvoirt, kan dus in ploegendienst zijn als ze maar minimaal drie (werk)dagen per week beschikbaar zijn en minimaal 20 jaar zijn”.

We hebben onze Helvoirtse brandweer commandant, Nico van der Sande, een paar vragen gesteld over het hoe en waarom de brandweer zo leuk en belangrijk is want komend jaar gaan er een aantal brandweerlieden uit Helvoirt stoppen i.v.m. leeftijd.

“Dames zijn ook zeker welkom, er is al een dame werkzaam bij de Helvoirtse brandweer”, verteld Nico. De nieuwe medewerkers krijgen een gedegen opleiding van 2 jaar, een avond per week. Maar ook een dagopleiding is bespreekbaar (een dag per week) Hierna zijn ze volwaardig brandweer- man of vrouw.

Ook vroegen we Nico “Wat is nou zo leuk aan de brandweer”

“Het leuke is dat je met een groep mensen, met diverse beroepen en leeftijd,  een klus gaat bestrijden waarvan je vooraf niet weet wat er aan de hand is en die, in teamverband, probeert handen en voeten te geven en dat tot een goed resultaat probeert te brengen”, aldus onze trotse brandweer commandant.

“Ik vind het nog steeds fantastisch, dat als de pieper het niet uitmaakt of je 20 of 60 jaar bent, je bent boomkweker, bankdirecteur bent of je maakt kruiwagens,  alle neuzen gaan dezelfde kant op en je hebt dan maar een doel en dat is het incident samen bestrijden en dat zo goed mogelijk oplossen” .

Brandweerpost Helvoirt blijft.

Sinds 2011 is er een regionale brandweer gekomen en elke brandweer post heeft een eigen verzorgingsgebied en sinds 1 januari gaan wij ook naar regio Midden-west ( ook naar Biezenmortel/Udenhout) Voorheen was de regio kei-hart de grens dat is nu opgelost en worden we dus ook vaker ingezet in een andere regio. Ook naar Haaren (bij een middelbrand, verleend Helvoirt assistentie ook in Haaren)

Werken bij de brandweer is teamwork, je bent nooit alleen. Samen staan we sterk in de missie om onze omgeving veilig te houden. Voor nu en in de toekomst. Heb jij overdag een grote inzetbaarheid omdat, jij woont en/ of werkt in Helvoirt of werkt in ploegendienst?

Dan zijn wij opzoek naar jou! Kom jij ons team versterken?  Voor info neem contact op met postcommandant; Nico van der Sande M: 06 11 06 66 46  E: n.vandersande@brwbn.nl

Bron: HelvoirtNet/Nico van der Sande

Een bericht plaatsen, een mededeling doen, familiebericht doorgeven of verenigingsnieuws, dat kan bij HelvoirtNet. Tevens zijn wij altijd op zoek naar het laatste nieuws. (een foto en/of logo erbij maakt het vaak leuker). Mailen maar! nieuws@helvoirt.net

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *