





Bas Schuurmans krijgt halve Abraham als cadeau in de wei
HELVOIRT –Â 11 april 2021. In een weiland aan de Nieuwkuijkseweg nabij de Zandley pronkt een halve Abraham vanwege de 25ste verjaardag van Bas Schuurmans.
Een vriendengroep zorgde voor een pakkende tekst op een spandoek in de nabijheid van de Abraham. De vriendengroep heeft voor de tweede keer op een rij pech want vorig jaar was er ook al corona die een streep trok door een mogelijk feest. Het bier moeten ze tegoed houden.
Bas Schuurmans is verrast door de actie. Hij vertelt: “Het is een traditie aan het worden van de vriendengroep uit Helvoirt, Vlijmen, Nieuwkuijk, Elshout om iets leuks te verzinnen bij een verjaardag. Allemaal harde werkers die wel een biertje lussen. Zeg maar een loodgieter, een paar timmerlui, een loonwerker en meer, zo 15 in getal. Het begon bij mijn vader toen die 50 jaar werd met een grote pop in de wei. Inmiddels kregen de vrienden in de loop van het jaar allemaal wel iets in de tuin als herinnering dat ze weer een jaartje ouder werden. Nu corona in beeld is kan er niet veel dus ik dacht er dit keer langs te komen. Maar op de valreep kwam het spul, de vriendenclub bestaand uit uitsluitend mannen, zaterdagavond in de stromende regen aanzetten met het materiaal. Het is een halve Abraham geworden. Vijfentwintig jaar is natuurlijk een mijlpaal maar ben pas halverwege wil ik Abraham zien. Vandaar. Een pop met een oog, een arm, een been allemaal op een platte wagen. Dat vind ik wel leuk. Mijn moeder is vanmorgen helemaal naar de weg gelopen om te kijken wat die lui nu weer bedacht hebben. De foto’s zijn duidelijk.”
Spandoek
Je moet de auto stil zetten of van de fiets springen wil je de tekst kunnen lezen. Een wandelaar moet halt houden. Een spandoek van zeker 15 meter lang geeft weer dat de haardos van Bas Schuurmans begint uit te dunnen. We lezen mee: “Bas groep 25, de jaren tellen harder op dan de haren op z’n kop”.
Groot feest
De regelgeving rond het coronavirus geeft geen toestemming voor een feest. Je mag praktisch niemand uitnodigen. Bas Schuurmans:” We kijken uit naar de situatie dat corona op zijn retour is en het geven van een feest is toegestaan. Nu zit dat er niet in. Vrienden uit de groep kijken ook uit naar betere feestmogelijkheden. Het biertje moeten ze maar tegoed houden.”
Van onze correspondent
Een bericht plaatsen, een mededeling doen, familiebericht doorgeven of verenigingsnieuws, dat kan bij HelvoirtNet. Tevens zijn wij altijd op zoek naar het laatste nieuws. (een foto en/of logo erbij maakt het vaak leuker). Mailen maar! nieuws@helvoirt.net