Slider1

Onderwerp: Ingezonden brief

HELVOIRT – 27 augustus 2020. Rubriek: Ingezonden bericht.

Verkrachting

De Loonse- en Drunense Duinen, Nationaal Park, Natura 2000 gebied, Natuurpoort, Duinboeren, Stichting behoud zandpaden, enz. Mooie kwalificaties! Het gaat allemaal uit van zuinigheid op de natuur. Ik probeer er dagelijks van te genieten, maar mijn twijfel aan het behoud van die natuur heeft toch wel een knauw gekregen.
Op de Oude Bosschebaan is een zogenaamd “hoogwaardige fietsverbinding” aangelegd. Even ter toelichting: het gaat om een betonnen fietspad met een lengte van ongeveer2,5 kilometer en een breedte van 3,5 meter op een zandweg, waar eerst een verhard fietspad met een breedte van 1,5 meter lag. De breedte van 3,5 meter is inderdaad hoogwaardig (voor wie?) maar daarmee houdt het op. De aansluiting vanaf de Weide Blik richting Rustende Jager bedraagt ongeveer 1,75 meter en de aansluiting vanaf de Nieuwkuikseweg richting IJzeren Man heeft ook een breedte van ongeveer 1,75 meter. Waarom dan op het tussenliggende traject een breedte van 3,5 meter? Het lijkt meer op een snelweg. Goed voor wielerpelotons, quads, motoren, skeelers, enz., maar nauwelijks meerwaarde voor de recreatieve fietser. Dubbele verkeersborden maken het ook niet fraaier. Kortom een verkrachting van de natuur. Ook de ruiters en menners hebben hun route moeten inleveren, hoewel er nog wel aanduidingen staan, soms midden op het resterende te smalle zandpad met stenen en wortels.
Of hiermee overheidsgeld en subsidies goed besteed zijn, is zeer de vraag. Zeker als natuurbehoud zo’n belangrijke doelstelling is. Misschien iets voor “Kannie waar zijn”?

Cees Goorden, Vught 22 augustus 2020

P.s. Graag ben ik bereid om met u ter plaatste te gaan kijken. 

Een bericht plaatsen, een mededeling doen, familiebericht doorgeven of verenigingsnieuws, dat kan bij HelvoirtNet. Tevens zijn wij altijd op zoek naar het laatste nieuws. (een foto en/of logo erbij maakt het vaak leuker). Mailen maar! nieuws@helvoirt.net

1 Comment

Avarage Rating:
  • 0 / 10
  • hans van rooij , 28 augustus 2020 @ 21:03

    ik ben het helemaal eens met de heer cees goorden , waarom zo breed een paar maanden geleden nog een stuk in de krant, We moeten zuinig zijn op de zand paden in brabant , komt er een veel te brede fietspad ?

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *