Slider1

‘Een teken van hoop?’

Allerzielen zondag 2 november, 19.00 uur H. Nicolaaskerk

Branches in the wind
Still standing here together
One more storm to weather
We’ll get through it yet
So we’re gathered here
Holding on to each other
To let go of another one we won’t forget
Now as we say goodbye
To one of our own
We may be lonely

But we’re not alone
Though the leaves will fall
And the tears will flow
May it always comfort us to know
The family tree will always grow
Father down to son, mother to daughter
Thicker than water, we are made of this
From the Earth we rise
To the Earth returning
We’ll keep a candle burning
For the ones we’ll miss

HELVOIRT – 28 oktober 2025. Als een tak die ruw wordt afgebroken van de stam, zo voelt het als iemand uit je nabijheid sterft.

Pijn, verdriet en eenzaamheid beheersen het leven en hoop lijkt ver te zoeken. Toch vieren we op zondag 2 november ‘Allerzielen’. We zoeken dan troost bij elkaar. We zetten onze geliefden die dit jaar gestorven zijn (wiens naam bij ons bekend is) in het licht noemen hun naam en verbinden ze met het leven.

Met Allerzielen is er ruimte en aandacht voor alle mensen die gestorven zijn. Ze horen bij ons, zoals dood en leven bij elkaar horen.
De boom staat hiervoor symbool. Want zelfs een boom kan niet altijd in bloei staan maar dood hout bot uit en zaad in de grond geeft opnieuw leven. De tekst van het lied hierboven (‘The familytree’ van Venice) loopt als een rode draad door onze viering. Samen met het Taizékoor ‘Lumen Cordium’ (o.l.v. Liesbeth Coppens) geeft de werkgroep elk jaar aandachtig vorm aan Allerzielen.

U bent van harte uitgenodigd.
Werkgroep, Allerzielen, Helvoirt

HelvoirtNet is ook te volgen op onze socials:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *