Slider1

Problemen voor Den Hoek II

Het woningbouwplan Den Hoek II in Helvoirt loopt verdere vertraging op. Dat schrijft wethouder Jos den Otter in een mededeling aan de gemeenteraad.

HELVOIRT – 14 juli 2026. Op 11 februari 2025 tekende de gemeente met Wilma een intentieovereenkomst voor de bouw van 135 woningen – 90 huizen en 45 appartementen – in het plan Den Hoek II.

Deze intentieovereenkomst liep in februari af 2026 af en werd verlengd tot augustus 2026. Maar vanwege problemen is het contract opnieuw verlengd.

Spuitzones van nabije boerenbedrijven geven “grote juridische complexiteit”, schrijft Den Otter. Bestrijdingsmiddelen leveren gezondheidsrisico’s op voor mensen – vooral kinderen – die in de buurt van bespoten terreinen wonen. Daarom verbieden rechters vaak daar wordt gebouwd. Of boeren maken bezwaar tegen bouwlocaties nabij hun velden omdat ze dan niet meer mogen spuiten. “Deze onvoorspelbaarheid zorgt ervoor dat het op dit moment lastig is om een betrouwbare inschatting te maken van het verdere verloop van het proces”, schrijft Den Otter.

Eerder dit jaar gaf de gemeente een vergunning af voor een boomgaard vlak bij Den Hoek II. Niet-biologische boomgaarden zijn grootverbruikers van chemische bestrijdingsmiddelen. Raadsleden van PvdA—GL voegen daarop aan de wethouder of die vergunning niet het plan Den Hoek zou hinderen. Maar volgens Den Otter gaat het niet alleen om die boomgaard maar ook om andere agrarische percelen in de buurt. De gemeente bekijkt of met de boeren afspraken gemaakt kunnen worden of dat agrarische gronden kunnen worden gekocht. “In het meest ongunstige scenario kan het programma terugvallen van circa 135 naar circa 20–30 woningen.”

Het nieuwe Vughtse college van B&W ziet ook andere problemen bij Den Hoek. In het onlangs gesloten coalitieakkoord staat: “De verkeerssituatie rondom Den Hoek vraagt nadrukkelijk aandacht, inclusief de spoorwegovergang.” En dan is er nog de netcongestie. Helvoirt zit op het overbelaste onderstation in Tilburg. De uitbreiding van het elektriciteitsnet is een complex proces en kan volgens landelijke richtlijnen van netbeheerder TenneT tot wel tien jaar duren.

Bron: HelvoirtNet

HelvoirtNet is ook te volgen op onze socials:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *