De provincie start medio mei een onderzoek naar de bestuurskracht van de gemeente Haaren. Een extern bureau verricht het onderzoek naar het functioneren van de gemeente in brede zin.
De provincie en gemeente kunnen de resultaten gebruiken als basis voor het formele traject van de herindeling van Haaren.
Gedeputeerde Staten hebben er onvoldoende vertrouwen in dat de raad en het college van B&W van Haaren een effectief vervolg geven aan het raadsbesluit tot splitsing van de gemeente Haaren. Dit komt mede door de gebrekkige samenwerking met buurgemeenten en onvoldoende urgentiebesef. Dit concluderen GS op basis van diverse gesprekken en briefwisselingen in de afgelopen maanden.

 
 

2 Comments

Avarage Rating:
  • 0 / 10
  • Jan , 30 april 2017 @ 10:17

    Een citaat uit het bestuursakkoord 2014 – 2014 gesloten tussen Samenwerking 95 en VVD:
    “De ambtelijke fusie, (mogelijk) gevolgd door een bestuurlijke fusie is een zaak voor de gehele gemeenteraad. Het gaat immers over de toekomst van onze gemeente en onze dorpen. Daarom moet hierover, in elk dorp, op korte termijn een door de gemeenteraad georganiseerde dialoog met onze inwoners plaatsvinden. De gemeenteraad zal dan in september/oktober 2014 een besluit nemen over de (ambtelijke) samenwerking.”
    Het akkoord is ondertekend door de fractieleden van Samenwerking 95 en de toenmalige tweekoppige VVD fractie.
    Wat schrijven ze en wat schrijven ze niet:
    1. Ze schrijven, “De ambtelijke fusie, (mogelijk) gevolgd door een bestuurlijke fusie is een zaak voor de gehele gemeenteraad.”
    Ze schrijven niet, “De ambtelijke fusie, (mogelijk) gevolgd door een bestuurlijke fusie is een zaak voor de gehele gemeente, de inwoners van Haaren.”
    2. Ze schrijven, “Daarom moet hierover, in elk dorp, op korte termijn een door de gemeenteraad georganiseerde dialoog met onze inwoners plaatsvinden.”
    Ze schrijven niet, “De resultaten van die dialoog lappen wij vervolgens, als ze ons niet bevallen, aan onze laars”
    Toewerken naar een fusie met Boxtel en Sint-Michielsgestel was in 2014 geen zaak voor de bevolking maar enkel voor de gemeenteraad, althans volgens het bestuursakkoord. Ja, er moest een dialoog gevoerd worden maar hoe met de uitkomsten daarvan is omgegaan is natuurlijk bij ieder bekend. Een raadpleging, laat staan een referendum, konden Samenwerking 95 en de VVD toen missen als kiespijn. Enkel door toedoen van publieke acties is dit proces toen gestopt.
    En nu, nu hebben ze de mond vol over volksraadplegingen en referenda. Nu gaat zorgvuldigheid voor snelheid. Alsof zorgvuldigheid en snelheid niet samen zouden kunnen gaan.
    Of je nou voor of tegen snelle opsplitsing van de gemeente Haaren bent, om een ding kun je niet heen. De coalitie bedient zich van GELEGENHEIDSARGUMENTEN om het proces van splitsing maar zou lang als mogelijk te laten duren.
    En toon je dan bestuurskracht?

    • Jan , 30 april 2017 @ 10:29

      bestuursakkoord 2014 – 2018

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *