Mosfoto Bart Horvers
Mosfoto Bart Horvers

Op dinsdag 21 april geeft Paul van Wielink op verzoek van IVN Oisterwijk en LNMH Haaren een lezing over biodiversiteit.
Biodiversiteit is – kort door de bocht – het aantal soorten dat ergens voorkomt, de variatie binnen die soorten en de interactie tussen de soorten. “De biodiversiteit in Nederland (en in de wereld) bestaat uit wormen en insecten”. Over deze laatste groep gaat het vanavond voornamelijk.
Velen menen dat de biodiversiteit in Nederland sterk afneemt: veel soorten die hier al heel lang voorkomen verdwijnen. Maar er komen ook heel veel soorten van elders bij…. dat is zo’n beetje na de ontdekking van Amerika door Columbus begonnen en neemt exponentieel toe. Twee van deze exoten en het onderzoek ernaar in De Kaaistoep worden onder de loep genomen, namelijk een rivierkreeft en een lieveheersbeestje.
De tweede helft van de avond staat in het teken van verwondering over allerlei vreemd samenspel in de natuur. Aandacht wordt besteed aan allerlei heel klein grut dat vastzit aan insecten en waar maar weinig mensen weet van hebben. Mijten gebruiken insecten als taxi om te verhuizen en sommige daarvan zitten met een steeltje aan hun voertuig vast (Uropodina). Parasitaire paddenstoeltjes (Laboulbeniales) groeien op allerlei insecten, vooral kevers.
Het betoog wordt geïllustreerd met veel fraaie foto’s o.a. van Bart Horvers.
De gratis lezing wordt gehouden in den Domp, Kerkstraat 26 in Haaren. Aanvang 20 uur.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *