[vc_row rt_row_background_width=”fullwidth” rt_row_content_width=”default” rt_row_style=”default-style” rt_row_height=”” rt_column_gaps=”” rt_row_shadows=”” rt_row_borders=”” rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”cover” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll” rt_bg_layer=”” rt_bg_video_format=”self-hosted”][vc_column rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”auto auto” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll”][vc_single_image image=”34704″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”link_image”][vc_column_text]

Foto: Rens Bressers

In januari 2018 heeft de gemeente Haaren in het gemeentehuis twee inwonersavonden georganiseerd over de N65 bij Helvoirt. Na die tijd hebben zich allerlei ontwikkelingen voorgedaan waarover u in de media heeft kunnen lezen.
Deze ontwikkelingen vindt de gemeente belangrijk voor u als inwoner van Helvoirt in het bijzonder en als inwoner van de gemeente Haaren in het algemeen en wil deze met u bespreken. De ontwikkelingen hebben positieve effecten en komen tegemoet aan eerder ingebrachte reacties uit het dorp Helvoirt en omgeving.
De gemeente wil u informeren over de ontwikkelingen rondom de N65 en horen wat u er van vindt, voordat er eventuele nieuwe, aangepaste besluiten plaatsvinden. Daarom organiseert de gemeente op 13 juni 2018 om 19:30 uur een inwonersavond in het HelvoirThuis in Helvoirt. Inloop is vanaf 19:00 uur. Op basis van eventuele nieuwe besluiten informeert de gemeente u tijdens de inwonersavond ook over de gevolgen voor uw omgeving. Ter informatie ziet u onderaan dit bericht het persbericht van de gemeente van 18 april 2018.
De eerder ingebrachte reacties over de situatie N65-kruispunt Helvoirt en omgeving heeft de gemeente verwerkt en kunt u vinden op www.haaren.nl/N65. Klik hier op documenten.
Om inzicht te krijgen over de opkomst voor de komende inwonersavond verzoekt de gemeente u zich vooraf aan te melden via www.haaren.nl/N65. Klik hier op inwonersavond N65.
__________________________________

PERSBERICHT GEMEENTE HAAREN 18 april 2018
Kansen in het voorkeursalternatief N65

In het voorjaar van 2016 hebben de provincie, de gemeenten ’s-Hertogenbosch, Vught en Haaren en Rijkswaterstaat met het ministerie van Infrastructuur & Milieu een keuze gemaakt voor een voorkeursalternatief (VKA) N65. Het doel is om de barrièrewerking te verminderen en de oversteekbaarheid, verkeersveiligheid en leefbaarheid te verbeteren op en rondom de N65 tussen Vught en Helvoirt. Sinds dat moment zijn de partijen samen bezig met het uitwerken van het Voorkeursalternatief. Het streven is om medio 2018 een uitgewerkt ontwerp te hebben dat geschikt is voor nieuwe bestemmingsplannen en in 2019 te starten met de voorbereiding van de aanbesteding.
In de nadere uitwerking van het VKA wordt nu gekeken naar optimalisatie, zoals de haalbaarheid van verdiepte liggingen en de uitbreiding daarvan op de cruciale kruispunten op de N65. Dit alles op basis van reacties uit diverse bijeenkomsten en maatwerksessies in de directe omgevingen binnen de gemeenten Vught en Haaren. Met een mogelijke optimalisatie ontstaat de ruimte tegemoet te komen aan een deel van de wensen van de omgeving, gemeenten en provincie.
Het aanvullend onderzoek moet inzicht geven in de financiële haalbaarheid en richt zich op een eventuele uitbreiding van de verdiepte ligging van de rijksweg met de mogelijkheid de kruisingen Boslaan-Vijverbosweg in Vught en Torenstraat-Molenstraat in Helvoirt ongelijkvloers te maken. Dit om de gemeenten Vught en Haaren veilig, leefbaar en bereikbaar te houden. Het streven is om in de zomer meer duidelijkheid te hebben over deze haalbaarheid. Daarna informeren we de bewoners over de gevolgen in hun eigen omgeving, waarbij we ook feedback geven op hun input in de maatwerksessies.[/vc_column_text][vc_widget_sidebar sidebar_id=”sidebar-4″][/vc_column][/vc_row]

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *