Helvoirt laat puntje liggen in Empel; 1-0 verlies.
Een typische 0-0 wedstrijd kreeg toch een winnaar. Emplina scoorde 10 minuten voor tijd, eerste kans in de 2e helft, het enige doelpunt waardoor Helvoirt nu weer even afhaakt in de titelrace. Door het verlies van Oirschot Vooruit vorige week doet Helvoirt weer mee in de titelrace. Om daar verder op te jagen wachtte vanmiddag, onder heerlijke lente omstandigheden, Emplina, de nr.4 van de ranglijst.
Niet makkelijk natuurlijk maar toch begon Helvoirt het best aan het duel zonder dat er een echte doelkans uit ontstond. Emplina kon er ook nauwelijks doelgevaar tegenover stellen. Pas na 25 minuten het eerste kansje van de wedstrijd. Menno verlegde een bal tot bij Rico, die van dichtbij op Emplina doelman Tom Stupers stuitte. Aan de andere kant nam Mitchel Bodelier een vrije schop ineens op de slof en redde Remco prima op die inzet. Het eerste echte schot op doel kwam na 28 minuten toen Ingmar Voorhaar in de drukte op de onderkant van de lat schoot. Stupers moest in de 36e minuut nog aan het werk op een goed schot van Menno.
In de 2e helft gebeurde er voor beide doelen vrijwel niets. Desondanks dat feit was de wedstrijd toch best het aanzien waard, maar in aanvallend opzicht konden beide teams weinig tot niets klaarspelen. We moeten al naar de 80e minuut. Bas Mol gaf een voorzet die uiteindelijk bij Dennis van Meurs kwam die in een keer de bal in de lange hoek achter Remco wist te krijgen. Zo werd de eerste kans in de 2e helft dus meteen een doelpunt. Het was even later Mol zelf die 1 minuut later de voorzet van Martijn van Helvoort net over volleerde. Ondanks dat Helvoirt een licht overwicht had in de 2e helft kon het Emplina geen pijn doen waardoor het na 3 wedstrijden weer een nederlaag moet incasseren.
Volgende week krijgt Helvoirt ‘angstgegner’ Prinses Irene op bezoek. De Nisserooienaren wisten de afgelopen 4 ontmoetingen steeds van Helvoirt te winnen. Met 1 doelpunt verschil, dat wel. Het enige verschil met de afgelopen ontmoetingen is misschien wel dat Helvoirt nu eens niet als koploper tegen Prinses Irene hoeft te spelen, zal dat nu wel een voordeel zijn? Volgende week weten we het. Tot volgende week.