Harmonie Kunst Adelt uit Helvoirt kreeg zondagmorgen een hele stoet van wel honderd wandelaars achter zich aan bij het Dauwtrappen naar Maria in Den Bosch. “Dit is voor mij de eerste keer om samen met mijn vriendin uit Heemskerk de harmonie te volgen naar Maria in de Sint Jan. Schrijf maar op dat wij het heel erg leuk vinden.” Aan het woord is mevrouw Jos Waaijer uit Helvoirt die deze woorden spreekt terwijl zij geniet van een chocolade bol op het terras van een van de uitspanningen aan de Parade in Den Bosch. Harmonie Kunst Adelt geeft gelijktijdig een muzikale serenade aan de pelgrims die arriveren bij de kathedraal in Den Bosch. De wijzers van de kerktoren geven vijf minuten over tien aan.
De muzikanten en de “volgers” vertrokken in de vroege morgen iets voor half zes vanuit de Notenkraker in Helvoirt. Door het Helvoirts Broek naar de N65 om daar de fietspad te volgen naar Het Groenen Woud op Vughts grondgebied. Via de Groene Wouddreef komt de stoet met muzikanten en wandelaars op de Boslaan in Vught uit. Er is aan de Loonsebaan bij café de Heuvel een stop voor lekkere koffie of thee met een broodje. Den Bosch loopt de harmonie binnen op de hoofdrijbaan van de Vughterweg. Het is een bijzondere ervaring als wandelaar op deze manier Den Bosch binnen te lopen onder begeleiding van de muzikale noten van het muziekgezelschap. De bewoners van de Vughterstraat worden wakker geblazen door de muzikanten uit Helvoirt. Een pracht van een geluid tussen de huizen van de invalsweg in Den Bosch.
Ruim voor de aanvang van de viering van 8.30 uur is het gezelschap bij de Sint Jan. De meesten volgen de viering om later weer koffie en iets lekkers te nuttigen. Vooraf aan de eucharistieviering steken de bezoekers van de Sint Jan een kaarsje op bij Maria. De muzikanten spelen en achter in de Sint Jan en op de parade. Rond de klok van half elf staat de bus gereed voor de rit naar Helvoirt. De echte wandelaar gaat te voet terug naar het dorp aan de Leye. Gewoon uit liefhebberij maar ook als training voor de vierdaagse in Nijmegen. Dezelfde bus komt drie kwartier later de tweede groep wandelaars ophalen om ze bij de Notenkraker in Helvoirt af te zetten.
Van onze correspondent
- Helvoirt zegeviert dankzij invallers in voetbalgevecht met koploper Boxtel: 2-1
- Intocht Sinterklaas in Helvoirt
- Vintage, Antiek & Zilverwerken – weekend!
- 29 November Helvoirt Blues Night!
- Lezing over chronische gezondheidsklachten
- Inschrijving voor 53e Kangoeroeloop op 2e kerstdag
- Koopt de Provincie De Guldenberg?
- Inschrijving ’t Dommeldurps Rundje in Dommelbaorzedurp van start







